Elektrinės žoliapjovėsVienas iš populiariausių vejos priežiūros įtaisų – žoliapjovės. Jos gali būti stumiamos, laikomos, vairuojamos arba autonominės (robotai). Taip pat jos gali būti benzininės, elektrinės arba visai neturėti motoro. Būtent elektrinės žoliapjovės bus šio straipsnio dėmesio centre. Sužinosite svarbiausius faktus ir detales, padėsiančius išsirinkti geriausią žoliapjovę bei vejapjovę, varoma elektra.

Pasiūloje, pačios populiariausios šiuo metu yra arba trimerio tipo (rankinės) arba stumiamos žoliapjovės. Taip yra dėl dažnai nedidelių šių prekių kainų, lengvos priežiūros ir to, kad nereikia didelių žinių ar instrukcijų, kad juos suvaldyti. Tokie įrenginiai paprastai nėra tokie galingi, kaip benzininiai, bet yra daug saugesni pjaunantiesiems bei aplinkiniams, tad juos renkasi dauguma nedideles vejas turinčių pirkėjų arba pradedančiųjų.

Elektrinės žoliapjovės gali būti pakraunamos arba prijungiamos į elektros tinklą. Būtent pastarasis variantas yra populiaresnis. Žymiausi gamintojai yra:

  • Makita;
  • Bosch;
  • Skil;

Paprastai tokie prietaisai nebūna sunkūs, sveria mažiau už benzininius modelius, dirba tyliau arba skleisdami minimalų garsą, todėl darbas su jais išvargina mažiau. Galų gale, išlaikymo bei eksploataciniai kaštai būna daug mažesni, tad, jeigu neturite itin didelės teritorijos, elektrinis įrenginys yra daug protingesnis pasirinkimas.

Jeigu rinksitės trimerio tipo įtaisą, iš pradžių gali sunkiau sektis pjauti, kadangi reikia „pagauti“ judesį. Kai kam, be abejo, viskas gali pavykti puikiai ir iš karto, tačiau dažniausiai reikia bent šiek tiek praktikos norint pjauti lygiai bei nepažeisti įrenginio. Jie gali būti pusiau automatiniai arba automatiniai, tad rinkitės labiausiai patinkantį variantą. Trimeriai taip pat skiriasi pagal pjovimo skersmenį, o vienintelė keičiama dalis būna tik pjovimo valas arba pjaunamosios detalės. Jos nėra brangios, tad pjausite pigiai, paprastai ir efektyviai.