Zidiniu montavimasŽidiniai dažniausiai projektuojami dėl namų jaukumo, dizaino, tačiau kartu – tai puikus būsto šildymo elementas. Visiems žodis „židinys“ asocijuojasi su ilgais rudens vakarais, puodeliu karštos arbatos, mylimais žmonėmis šalia ir spragsinčia natūralia liepsna, apšviečiančia ir šildančia kambarį. Jei nusprendėte, kad norite tokių jaukių vakarų, darbus patikėkite tik specialistams, nes židinių montavimas (https://namams24.lt/11-zidiniai) – itin atsakingas darbas, reikalaujantis daug patirties ir išmanymo.

Pirmiausia, reikia žinoti, kokio židinio norite, nes jų būna įvairių tipų ir komplektacijų. Vienas iš svarbiausių sprendimų, ar židinys bus su ugniakuru, ar atviras. Specialistai teigia, kad geresnis variantas yra židinys su ugniakuru – kasete, kapsule, dėl daugybės priežasčių. Židinio su ugniakuru naudingumo koeficientas yra iki 89 procentų, kai tuo tarpu, atviro židinio – mažesnis nei 30 procentų. Židinyje su ugniakuru galima reguliuoti degimo procesą reguliuojant oro padavimą į ugniakurą ir taip padidinti arba sumažinti liepsną. Be kita ko, židinys su ugniakuru yra saugesnis, nes jį galima palikti be priežiūros, jei namuose yra vaikų arba augintinių, nereikia nuolat jų saugoti, kad nelįstų prie židinio. Taip pat židinys su ugniakuru yra hermetiškesnis, todėl net pablogėjus traukai, dūmai nepateka į kambarį, praktiškas, nes nereikia po kiekvieno kūrenimo valyti, saugojant, kad vėdinant patalpas, pelenai išsisklaidys po namus. Galiausiai, židinys su ugniakuru yra taupesnis, nes sunaudoja mažiau kuro, taip pat sveikesnis, nes smalkės nepatenka į patalpas.

Kokį židinį bepasirinktumėte, jį montuoti geriausia prieš patalpų apdailos darbus, nes vėliau gali kilti sunkumų. Dažnai tokiais atvejais vėliau reikia rinktis elektrinį židinį, kitaip dar vadinamą krosnelę, nes ją sumontuoti – paprasčiau, tačiau elektros sukuriama liepsna niekada neatstos tikros natūralios liepsnos. O tokio židinio eksploatavimas bus brangesnis.